RAY ALLEN

  

jméno : Ray
příjmení : Allen
narozen : 20.7 1975
výška : 196 cm
váha : 93,0 kg
číslo : 20
tým : Boston Celtics
pozice : rozehrávač
škola/univerzita : Connecticut
přezdívka : Sugar

Biografie, zajímavosti, informace

Všechno to začalo v týmu Millwaukee Bucks,ve kterémm se stal superhvězdou.

pak byl vytradován do týmu Seattle Supersonics,kde hrál s další hvězdou Rashaadem Lewisem.

Spolu s Vladimírem Radmanovičem se stali trojkářským duem.

Několikrát si zahrál v All Stargame a zůčastnil se i v soutěži trojkách,kterou vyhrál,ale v roce 2006 ho porazil německý obr Dirk Nowitzki.

V roce 2007 proběhl trade desetiletí.Spolu se superhvězdou Kevinem Garnettem byli vytradováni do týmu Boston Celtics,který drží rekord v počtu titulů.

i v tomto týmu je nejlepším trojkařem a spolu s Paulem Piercem a Kevinem Garnettem se pokoušejí znovu získat titul.

v současnosti je to jeden z nejlepších trojkařů celé NBA, má nejvíce střelených i daných trojek za zápasy.

Ray Allen napůl hercem

Ray Allen, celým jménem Walter Ray Allen, není zrovna hercem. Je to především basketbalový hráč, který působí již od sezony 1996/97 v NBA, kdy si ho jako číslo pět v draftu vybrala Minnesota. Do ligy vstoupil v dresu Milwaukee Bucks, kde odehrál téměř sedm sezon, než byl vyměněn do týmu Seattlu, kde působí dodnes (2006). Ray je skvělým střelcem a jednou z největších hvězd celé NBA. Za svou kariéru posbíral již mnoho úspěchů. V roce 2000 reprezentoval USA na Olympijských hrách v Sydney, kde získal zlatou medaili. Byl několikrát nominován do Allstar Game, kde v roce 2001 vyhrál i soutěž o nejlepšího trojkaře. Byl vyhlášen mužem roku 2000 a 2001 podle časopisu Sporting News, v roce 2003 vyhrál cenu

Joe Dumarse za nejlepší sportovní chování během sezony NBA. Založil také nadaci Ray Hope, která pomáhá různým problémovým komunitám po celém světě.
Jeho jediná pořádná filmová zkušenost je spjata s filmem HE GOT GAME (1998). Ve filmu si zahrálo i mnoho dalších hráčů NBA, ale hlavní role patřila Allenovi. Bylo potřeba pro postavu hvězdy středoškolského družstva vybrat hráče, kterému diváci budou věřit jeho schopnosti. Allen byl tedy ideálním typem. V dalším snímku HARVARD MAN (2001) už šlo pouze o menší roličku. Ray Allen je tedy zatím hercem "jednoho filmu" a zřejmě si bude muset počkat, až někdo opět přijde s námětem na film, kde bude potřeba herce, který toho umí s balonem víc než nějaký obyčejný smrtelník.

 

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist