AMARE STOUDEMIRE

jméno : Amare
příjmení : Stoudemire
narozen : 16.11 1982
výška : 208 cm
váha : 112,9 kg
číslo : 1
tým : Phoenix Suns
pozice : forward-center
škola/univerzita : Cypress Creek
přezdívka : Yo Gabba

Biografie, zajímavosti, informace

Celým jménem Amare Carsares Stoudemire (Phoenix Suns). V dětství se potýkal s velkou váhou a výškou. Otec ho opustil, když mu bylo 12. Matka byla téměř v jednom kuse v kriminále. Vystřídal 4 střední školy než si ho vybral Phoenix. Nadraftován byl až jako č. 9. První však jako rovnou ze střední školy.
Na svou výšku (209 cm) je neuvěřitelně rychlý. Spoluhráči mu přezdívají ,,STAT'' (standing, tall and talend- Jsem vysoký a talentovaný) ne nadarmo mu takto říkají, jeho nováčkovská sezóna dopadla velmi dobře. Dostal proto ocenění Nováčka roku.

Proslul svoji velmi rychlou a agresivní
hrou
 

- hlavně svými agresivními smeči, přes vyšší hráče, někdy se jednalo o smeče i přes 10 centimetrů vyšší hráče. Zúčastnil se také SLAM DUNK KONTESTU na All-star game.

Nejvíce se blýskl v sezóně 2004/05, kdy nastřílel 26 bodů na zápas, dostal se tedy mezi pětici nejlepších střelců v lize. Po úspěšném období přišel zvrat. V příští sezóně odehrál pouze 3 zápasy. Nastaly u něho problémy s kolenem. Díky těmto komplikacím se jako klíčový hráč naskytl Boris Diaw. Amare tedy sledoval až po zbytek sezóny počínání svých spoluhráčů, kteří bez něho nedokázali dotáhnout Phoenix k trofeji. Po tomto pro něj nešťastném období se zase začal dostávat do své bývalé formy. Výhodou bylo, že měl dost času na to aby se dobře připravil. Zapracoval na své střelbě ze střední vzdálenosti a šestek. Sám naznačil, že by i nadále chtěl zapracovat na střelbě a to hlavně za tři body.

Další šance přišla v sezóně 2007/08 tým se zbavil Shawna Mariona, který se dostával do sporu s Amare Stoudemireem, naopak do týmu putoval Shaquille O'Neal - pro zlepšení podkošové sestavy. Předtím než se Shaq dostal vůbec do hry, nazval spolupráci s Amarem Stoudemireem -,,Amare Stoudemire project". Stat se zbaví té zátěže - a to hrát centra. Jeho přirozená pozice je PF. A ted bude mít po boku Shaqa tolik prostoru, kolik sám potřebuje. Především nebu bránit (a nebude bráněn ) o 10 cm vyššími hráči. V této sezóně se tedy začal zlepšovat díky tomuto kroku, a patřil k nejlepším Power Forwardům v lize.

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist