LEBRON JAMES

jméno : LeBron
příjmení : James
narozen : 30.12 1984
výška : 203 cm
váha : 113,4 kg
číslo : 23
tým : Cleveland Cavaliers
pozice : forward
škola/univerzita : St.Vincent-St.Mary
přezdívka : King James

Biografie, zajímavosti, informace

LeBron James se narodil 30. prosince 1984 v Arkonu, Ohio. Začal hrát basket když byl ještě dítě, ihned jakmile mu máma koupila malý basketbalový koš. Jako dítě byl skvělý ve fotbale i basketbale. Stačilo si jen vybrat - tak si LeBron vybral basketbal, a určitě špatně. Jako sophmore na střední vyrostl do výšky 6'7'' což je asi 203 cm.

High School

V 2. roce na střední vedl LeBron tým k druhému státnímu titulu v řadě. V tom roce byl také jmenován Mr.Baskeball pro Ohio.LeBron začal být rychlejší, šikovnější, prostě lepší něž ostatní členové týmu. Po svém juniorském roce podepsal 9 milionovou smlouvu s italským týmem, protože do draftu NBA mužou je hráči nad 18 let a to LeBron v té době ještě neměl.

Do NBA se dostal jako 1 draftu 2002 po boku hvězd Carmela Anthonyho a Dwyana Wadea. V jeho premiérové sezóně dosáhl 21 bodů na zápas a byl jmenován NBA's Rookies of the Year těsně před Anthonym. LeBron byl také jmenován do USA týmu na Olympijských hrách 2004 v Aténách, kde získal spolu s USA bronzovou medaili.

Zajímavosti

LeBron má vytetované jméno své matky Gloria. Jeho matka nosí školní basketbalový dres, kde má na zádech napsáno: LeBron's Mom - LeBronova matka.
LeBron je otec, má syna, který se narodil v říjnu 2004 jeho dlouholeté přítelkyni v Clevelandu.

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist