DIRK NOWITZKI

jméno : Dirk
příjmení : Nowitzki
narozen : 19.6 1978
výška : 213 cm
váha : 111,1 kg
číslo : 41
tým : Dallas Mavericks
pozice : forward
škola/univerzita : Německo
přezdívka : Dirkules, Disco Dirk

Biografie, zajímavosti, informace

Dirk Werner Nowitzki (narozený 19. června 1978 v Würzburg, West Germany, od roku 1990 Německo) je basketbalový hráč pro NBA Dallas individualisty. Stát v 2.13 m (7 ft 0 v), Nowitzki je univerzální útočník a konzistentně nebezpečný scorer z vnitřní strany nebo venku, schopný hrát nějakou pozici v frontcourt (centrum, útočníka síly nebo malého útočníka). On je široce považovaný za jeden z prvních účastníků NBA dnes, také jak možná nejlepší evropský hráč celého času. 3. června 2006, Nowitzki se stal druhým Němcem-rozený hráč po Detlef Schrempf udělat to NBA fináli poté, co vedl Mavericks k získávat si Phoenix slunce, vedení jeho nejlepším přítelem a bývalý teammate Steve Nash, v hře 6 západních NBA konferenčních finálí. V hře 5 série, on dal tým playoff záznam s 50 body, lepšit jeho vlastní značku 46 bodů vsadilo první kolo 2003 playoffs.

Časný život

Domorodec Würzburg, Nowitzki přišel z atletické rodiny; jeho tatínek byl házenkář a jeho mamka byla člen německých žen je národní košíkářské družstvo. On nejprve získal mezinárodní pozornost u jara 1998 sumitu obruče, kde on zaznamenal 33 bodů vést tým mezinárodní juniors k překvapivému vítězství nad americkým juniorským družstvem.

NBA kariéra

Dávné doby

Pozdnější v roce 1998, on byl vybrán ninth celkový v NBA návrhu Milwaukee lupeny, ale byl okamžitě vyměněn k individualistům s právy návrhu k Patovi Garritymu pro práva návrhu k Robertovi “traktor” Traylor. Toto je zvažováno mnoha fanoušky jako jeden z nejvíce nahnutých obchodů někdy; nicméně, to bylo předpřipravená dohoda mezi dvěma týmy. Dallas mohl vzali Nowitzki u # 6, ale byl schopný platit jej méně a dostat zvláštního hráče tím, že nechá jej klesnout na # 9. Milwaukee měl žádný zájem na Nowitzki whatsoever. [1] [2]

Mavs GM Don Nelson nabízel Nowitzki jak sure-fire 1998-99 bažant ročníku na odvodu, velebné očekávání pro 19-rok-starý kdo byl v USA poprvé. Dallas fanoušci byli pochopitelně rozrušení, pak, když Nowitzki vypadal ztraceně když na podlaze v hadru-zvyšovat minuty jak bažanta. Rozhodl se ukázat se jako to on mohl být síla v NBA, Nowitzki se vrátil k Německu v 1999 offseason, pracování tvrdé na ostření jeho hra úhrnu. Léto práce pomáhalo značně, zatímco Nowitzki se ukázal jako předkrm a budoucí hvězda v roce 1999-2000, když on dával průměrně 17.5 body, 6.5 odskočí, a 2.5 pomáhá, umístění na druhém místě v hlasování pro ligu je nejvíce zlepšený hráč.

Následující období (2000-01), on dával průměrně 21.8 body a 9.2 odskočí a stal se první Maverick být jmenován k všichni-NBA tým, dělat třetinu tým.

Hvězdný

V roce 2001-02, Nowitzki dával průměrně 23.4 body a 9.9 odskočí na hru. On dělal jeho první vzhled v NBA hvězdné hře. On byl znovu vybrán k všichni-NBA tým, tentokrát na druhém týmu. V následujícím létě, on hrál na německé národní družstvo, které dokončilo třetinu u FIBA mistrovství světa v Indianopolis a byl označil turnaj za MVP.

Dříve 2002-03 koření, on byl jmenován v přehledu NBA generálních manažerů jako vrchol ligy mezinárodní hráč. On se setkal s těmi očekáváními; on si odpovídal jeho 2001-02 odskočí průměr a zvětšil jeho průměr vyhodnocování ke kariéře-vysoce 25.1 body. On byl znovu vybrán k hvězdné hře a všichni-NBA druhý tým.

On trpěl přes nepříjemná zranění kotníku v roce 2003-04, ale ještě zvládal skončit na špici 10 v NBA ve vyhodnocování, u 21.8 ppg, a sčítal 8.7 odskočí a 2.7 pomáhá. On byl znovu vybrán pro hvězdnou hru, a znovu dělal všichni-NBA tým, tentokrát na třetím týmu. Nowitzki byl jeden z individualistů má nemnoho jasných bodů v pět-herní ztráta pro Sacramento krále v prvním kole 2004 playoffs, dávat průměrně 26.6 body a 11.8 odskočí pro sérii.

MVP kandidát

Na prosinci 2nd, 2004, Nowitzki zaznamenal kariéru-vysoce 53 důvodů k přesčasu vyhraje proti raketám Houstona [3].

Nowitzki byl volen k prvnímu týmu všichni-NBA skupina pro 2004-05 koření, ačkoli Mavericks byl vyloučen od playoffs Phoenix slunci, vedl o bývalé teammate a přítele Steve Nash. To období on také zasloužil si třetí místo v ligovém MVP hlase, za Nashem a Shaquille O'Neal, poté, co posílal impozantní statistiky (26.1 ppg, 9.7 rpg, 3.1 apg) během pravidelné sezóny. Bytím voleným k prvnímu týmu všichni-NBA, Nowitzki se stal prvním hráčem, který nenavštěvoval Spojené státy střední škola nebo vysoká škola být zapnutý všichni-NBA první tým.

3. ledna 2006, Nowitzki rozbil Mavericks záznam povolení, předtím držel Nash, tím, že dělá jeho 50. nepřetržitý volný hod. 6. ledna, jeho pruh záznamu skončil u 60.

Během 2006 hvězdného víkendu v Houstonu, Nowitzki zaznamenal 18 bodů vyhrát tři-zaměřit Shootout zápas.

2005-06 období bylo význačný pro Nowitzki. On dával průměrně 26.6 body, 9.0 odskočí, a 2.8 pomáhá a zvětšil jeho průměr vyhodnocování znovu, ačkoli jeho minuty na hru nebyly jak vysoce jako hrající doba jiného vedoucího scorers ve spolku. On zlepšil jeho procento střelby, zapadající osobní období nahrává v brankách ze hry (48.0%), tři-poukážou výstřely (40.6%) a volné hody (90.1%). On také vedl individualisty k 60 vyhrát období, a oni skončili s třetím nejlepším záznamem ve spolku, za hájícím západním konferenčním vítězem San Antonio podněty a východní konference bojují za Detroit písty. Jako v 2004-05 období on dokončil třetinu v ligovém MVP hlase, tentokrát za Nashem a Lebron James.

Nowitzki je svázán s Paulem Pierceem Boston Celtics a Zydrunas Ilgauskas Clevelandu Cavaliers pro šesté místo mezi aktivní hráče, kteří hráli jejich celou NBA kariéru pro jeden tým (8 období). (Kevin Garnett vede všechny aktivní hráče, mít hrál 11 období pro Minnesotu Timberwolves.)

 

Styl hraní

Nowitzki je jeden z nejlepších střelců v NBA, schopný střelby vysoké procento od obou střední rozsah a za tři-linka bodu, vyjímečná dovednost pro 7-nožní elektrický útočník. Jeho vysoký rám dělá to obtížný pro obránce ke stráži a zápas jeho výstřely skoku. Nowitzki posedne dobrou fadeaway propojku, který je často nemožný k bloku a on je význačný u linky volného hodu (přes 90 % v roce 2006). Někteří kritici všimnou si toho, pro muže jeho velikosti, on by měl být schopný skórovat více od nízkého místa, ačkoli v uplynulých letech jeho vnitřní hra se zlepšila.

Nowitzki byl velký doplněk k bývalému teammate Steve Nash na výběru a se valit. Když Nash odešel do Phoenix sluncí, mnoho cítil, že oba by snášeli pokles-nepřesný ve výrobě, ale přesně opak nastal: Nash byl jmenován NBA je MVP v prvním ročníku ve Phoenixu, chvíle v roce 2004-05 Nowitzki stal se známý jako jeden z prvních scorers ve spolku. Ačkoli Nowitzki teď musí vytvořit jeho vlastní přečin více bez výhody Nashových detailních povolení, on byl schopný zvyknout si na změnu docela snadno s kombinací řízení a zastavení v cestě pro výstřely skoku.

Nowitzki není považován za elitního obranného hráče, přes jeho 7 nohy formuje, ale jeho obrana zlepšila se v opatrování proudu Dallas trénuje Averyho Johnsona. Nedávno, Nowitzki dosáhl kariéry vysoko v blokách 6. ledna 2006, s sedm proti Denver valounům.

Nowitzki je často přirovnáván k Boston Celtics legendě Larry Bird, jak oba jsou zvažováni mezi nejlepší střelce trvalý a oba jsou hojní scorers. Další důvod pro častá srovnání je oba jsou kavkazští účastníci ligy tradičně ovládáni Afričanem-Američané. Vyrovnat ty kdo dělat taková srovnání, nicméně, uznat, že Bird měl více vyvinul všechny-kolem hry a byl lepší passer a obránce, zatímco Nowitzki talenty jsou většinou omezené na vyhodnocování a odskakování. Bird byl okamžitý pocit ve spolku zatímco Nowitzki, kdo vstoupil do ligy tři roky mladší než Bird, trval nějakou dobu se vyvíjet. Zatímco Nowitzki zaznamená rychlost nyní dohnal to k Bird je, jeho odskakování ještě padá krátký; Nowitzki nikdy dával průměrně více než 10 odskočí na hru, zatímco Bird, v prvních šesti rokách jeho kariéry, nikdy dával průměrně méně než 10. [4], [5]

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist