JASON KIDD

 

jméno : Jason
příjmení : Kidd
narozen : 23.3.1973
výška : 193 cm
váha : 95,3 kg
číslo : 2
tým : Dallas Mavericks
pozice : rozehrávač
škola/univerzita : California
přezdívka : K

Biografie, zajímavosti , informace

Něco o něm

Jason Kidd má tři děti, nejstarší je Steve a Anna Kidd. Jeho otec je afro-američan a matka irská katolička. Jeho nejoblíbenější a nejnavševovanější hřiště je v Oakland, kde ještě za mlada trénoval a drtil své skills NBA hvězda Gary Payton. Během jeho mládí, Jason také velmi vynikal ve fotbalu a šli mu i jiné sporty. Ovšem jak sami teď vidíte, vybral si jen jeden a udělal dobře:) Absolvoval St. Joseph Notre Dame High School v Californii kde také Jason vedl školní tým. Navštěvoval také univerzitu Berkeley. V druhém ročníku byl vybrán do prvního týmu All-America a díky tomuto měl otevřenou bránu do NBA draftu v roce 1994.

Kariéra v NBA

Jason Kidd byl vybrán v druhém výběrovém řízení draftu do týmu Dallas Mavericks, po boku Glenna Robinsona. V prvním roce měl průměr za hru 11.7 bodů, 5.4 doskoků 7.7 asistencí. Roku 1995 měl tu čest hrát v NBA Rookie of the year po boku Granta Hilla za Detroit Pistons. Byl v Dallasu členem tzv. Three Js což znamenalo že hrál spolu s Jimem Jacksonem a s Jamalem Mashburnem, a v toto trio doufali, že Dallas dovede k mnoha úspěchům. Nicméně jejich plán se moc nezdařil, protože tahle trojka hrála v Dallasu velmi krátce. Kidd byl draftován do Phoenixu Suns po boku Tonyho Dumase a Lorena Meyer za Michaela Finleyho a za Sama Cassella, během sezóny 1996-1997. Po pěti sezónách ve Phoenixu, Jason Kidd pomohl každý rok do playoffs, pak byl draftován do New Jersey Nets za Stephona Marburyho.

Styl hry

Jason se soustředí ve hře především na rychlost, na běh v útoku a získává balón tam kde je potřeba. Je považován za jednoho z nejlepších rozehráváčů a je známý svýma nádhernýma nahrávkama a v preciznosti v rychlém útoku.

Zajímavost

Jason Kidd hraje za tým Dallas Mavericks už podruhé, tento trade z New Jersey Nets zpět do Dallasu přišel na 3 miliony dolarů + hráči z Dallasu do N.Jersey - Malika Allena,Antoina Wrighta,Devina Harrise,Desagana Diopa,Maurice Agera,Keitha Van Horna a trentona Hassela

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist