CARMELO ANTHONY

jméno : Carmelo
příjmení : Anthony
narozen : 29.5 1984
výška : 203 cm
váha : 104,3 kg
číslo : 15
tým : Denver Nuggets
pozice : forward
škola/univerzita : Syracuse
přezdívka : Melo

Biografie, zajímavosti, informace

Carmelo K. Anthony se narodil 29. května 1984 v New York City. Jeho otec zemřel, když měl Carmelo 2 roky. Basketbal začal hrát se svým starším bratrem, když měl 7 let. Brzy si vytvořil jméno v Brooklyn youth b-ball games. Jeho starší sestra, Michelle, a její kamarádky vytvořily cheer team a podporovaly Carmela. Když měl Carmelo 8, přestěhoval se s rodinou do Baltimore v Marylandu a začal vyhrávat ceny za svou hru v místním rekreačním centru.

Carmelo hrál basketbal v soukromé střední katolické škole, kde ho poslala jeho matka Mary. Ale nedokázal se rozvinout na hvězdu týmu, až do juniorského ročníku. Když byl v seniorech, byl transferován do Oak Hill Academy ve Virginii. Carmelo tak mohl pravděpodobně skočit do NBA hned po škole. Hodně scoutů předpovídalo, že by měl být ve first-round picku.Ale jeho matka naléhala, aby šel na univerzitu, kde se nakonec stal superhvězdou.

V nováčkovském ročníku Syrakuské univerzity, vedl Carmelo tamní tým Orangemen za titulem NCAA. Po výhře nad Kansasem 81-78 byl Carmelo jmenován Nejlepším hráčem Final Four. Carmelův výkon ve Final Four ho vynesl na 3. místo 2003 NBA Draftu. Anthony byl draftován týmem Denver Nuggets a jeho první motivací bylo Denver pozvednout se dna NBA a dosta ho až do playoff. Ve své 1. sezóně obsadil 2. místo v 2003-2004 NBA Rookie of the Year Award za hvězdou Cleveland Cavaliers, LeBronem Jamesem. Carmelo si zahrál i za USA národní tým na Letních olympijských hrách v Sydney 2004. Ale většinu času proseděl na lavičce. Nakonec se USA muselo vyrovnat s bronzem. 

Zajímavosti        

Carmelův nejoblíbenější fotbalový tým je Baltimore Ravens.

Carmelo má jizvu nad levým okem.

Carmelo má psa - Čínský Shar-pei - který se jmenuje Stoney

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist