Střelba

Ze všech herních systémů se metody vhození míče do koše rozvíjejí nejdramatičtěji. Po celá léta se basketbal hrál s patami pevně přilepenými k zemi a ti, kteří ukázali pohyb vzhůru, byli trestáni za to, že se předvádějí. Střelba oběma rukama byla dálkovou zbraní.

To vše se změnilo v polovině 30. let, když Hank Luisetti, hvězda stanfordské univerzity, zavedl jednoruční střelbu, kterou prováděl se šokující rychlostí a přesností. Ostatní hráči ho rychle kopírovali a Luisettiho inovace se dále rozvinula do střelby v běhu jednou rukou, do střelby ze skoku (hází se s rukama nataženýma nad hlavou na vrcholu výskoku, trhnutím zápěstí jedné ruky), a různé varianty střel z výskoků z nezvyklých úhlů, seřizované až ve vzduchu s ohledem na dobu zavěšenÍ.

Protože hráči jsou stále vyšší a zdatnější, střelec musí zkrátka vyskočit dostatečně vysoko, aby dopravil míč do obroučky, a právě takové smeče se líbí trenérům a vyvolávají obdiv fanoušků. Dnešní hráči jsou mistry ve vynalézání nových způsobů, jak dostat míč do koše. Do výšek vyskakující hvězdy jako Anfernee Hardaway, Grant Hill a Michael Jordan neustále modernizují svůj arzenál dosud nevídaných manévrů, které se vymykají veškeré fantazii.

Vyhledávání

© 1891 - 2009 BIGBASKET ® - snebic®

This is alternative content.

Nová stránka 1

CZIN.eu

TOPlist